Exhibice v aréně MISTRŮ

Společná fotka hráčů FBC ABAK Ostrava, 1. SC Tempish Vítkovice a FBC ČPP Ostrava
Společná fotka hráčů FBC ABAK Ostrava, 1. SC Tempish Vítkovice a FBC ČPP Ostrava

Ku příležitosti naší spolupráce s florbalovým klubem 1. SC Tempish Vítkovice jsme dostali pozvání k exhibičnímu utkání v rámci Superligy mužů. Bylo to první domácí utkání Vítkovic (27.9.2019) a navíc v očekávaném třaskavém derby s městským rivalem FBC ČPP Ostrava. No nepřijměte takové pozvání před naplněnou tribunu, když máte možnost představit svůj tým v hale, kde trénují a hrají aktuální mistři 2018/2019 v kategorii mužů i žen.

V úvodu „našeho slavnostního večera“ paní Lenka Chovancová představila náš klub a florbal vozíčkářů a utkání zahájilo vhazování buly. V následujících dvou přestávkách proti sobě nastoupili hráči FBC Abak Ostrava proti dobrovolníkům z řad florbalistů a florbalistek 1.SC Vítkovice, kteří tak měli možnost poznat poprvé v životě florbal hraný z vozíku. 

Utkání zhodnotil hráč Vítkovic Tomáš Sladký, který nás v komentáři neopomněl zmínit: „V posledním a doposud jediném domácím zápase mužů se Vítkovice radovaly z výhry 4:3 nad FBC Ostrava. Partnerem tohoto utkání byl florbalový oddíl FBC Abak Ostrava – florbalisté na vozíku! Tímto přejeme všem jeho členům hodně štěstí v probíhající sezoně a zároveň opakujeme výzvu pro případné zájemce o florbal na kolech, aby kontaktovali zástupce ABAKu!“, děkujeme za pozvání.

Hrálo se systémem 3 na 3 bez gólmanů
Hrálo se systémem 3 na 3 bez gólmanů
Několik zásadních momentů z utkání
Několik zásadních momentů z utkání