Play-Off Paraflorbalové ligy 2022/23

Minulý víkend nás čekalo vyvrcholení paraflorbalové ligy Play-Off. Ve třech hracích dnech jsme sehráli šest zápasů se třemi soupeři.

Jako první byla série s týmem Meteor Plzeň, která se hrála na dva vítězné zápasy a vítěz postupoval do semifinále. Meteor byl podle postavení v tabulce slabší soupeř, ale věděli jsme, že zápasy Play-Off jasného favorita nemají. Průběh hry to potvrzoval. Hráči Plzně hráli skvěle, byl to tuhý boj až do konce. Přestože jsme v zápase vedli už 5:2, Plzeň dokázala stáhnout skóre až na 5:4, ale tento výsledek už jsme dokázali ubránit. První výhra byla naše!

Druhý zápas byl o poznání opatrnější, nepadalo mnoho gólů a žádný z týmů nechtěl udělat zásadní chybu. Jako první dali gól hráči Plzně v první třetině a nám se podařilo srovnat skóre na 1:1 až ve třetině třetí. V základní hrací době už žádný gól nepadl a tak rozhodlo prodloužení. V něm jsme byli úspěšnějším týmem my a rychlým gólem v čase 1:37 jsme rozhodli o svém postupu mezi čtyři nejlepší týmy!

Semifinálovým soupeřem pro nás byl tým Tatran Střešovice. V lize jsme se spolu utkali čtyřikrát s negativní bilancí třech proher v základní hrací době a v jednom zápase jsme podlehli až v prodloužení. To, že Play-Off nemá favorita, jsme potvrdili v prvním zápase, který jsme po výborném kolektivním výkonu vyhráli 3:1. Nicméně v dalších dvou zápasech hráči Tatranu ukázali svou sílu a po výhrách 2:0 a 5:0 postoupili do finále.

Nás čekal už jen jeden zápas o třetí místo s týmem SKV Praha Comap team, se kterým jsme měli v základní části vyrovnanou bilanci dvou vítězství a dvou proher.

Zápas byl očekávaně vyrovnaný, ani jeden tým neměl zásadní převahu. Chvíli jsme vedli my, potom hráči SKV Praha, abychom měli po základní hrací době nerozhodný výsledek 3:3, který nic neřešil (v poslední minutě nás zachránil gólman Lukáš Grünner, který zneškodnil nařízené trestné střílení).

V prodloužení jsme bohužel nebyli šťastnějším týmem. V čase 5:48 jsme dostali gól, který nás odsunul na celkové čtvrté místo. Každý, kdo hraje nějakou soutěž, ví, že brambora je nejhorší- a nám letos chyběl jen krůček k bronzu.

Oproti pátému místu z minulého ročníku je to ale přeci jen zlepšení. A doufáme, že v příští ligové sezóně to bude ještě o něco lepší… 😊