Před domácím publikem

Naše domácí Aréna v SH Sareza Ostrava
Naše domácí Aréna v SH Sareza Ostrava

Ve dnech 9. – 10. 11. 2019 proběhlo 3. kolo Česká pošta PFL v Ostravě. V tomto kole se představilo celkem šest týmů – FBC ABAK Ostrava, Buldogs Brno, Meteor Plzeň, Tatran Střešovice, Vikings Most a polský Sosnowiec.

Po úvodní hymně zahájily 3. ligové kolo týmy Brna a Ostravy. Po vlažném úvodu se prosadil tým domácích hráčů a zvítězil vysoko 9:1. V dalším utkání zvítězil polský tým Sosnowiec nad hráči Plzně poměrem 4:2. O překvapení se postarali hráči Vikings Most, kteří zvítězili nad oslabeným Tatranem Střešovice 2:1. Při vzájemném duelu týmů z konce tabulky zvítězila Plzeň nad Brnem 5:2. Celý sobotní den uzavřel zápas domácích hráčů s Mostem. Po úvodním tříbrankovém vedení si hráči Ostravy mysleli, že už se o výsledek bát nemusí. Most však díky svojí bojovnosti snížil stav utkání na 3:2. Tento stav se podařilo domácím udržet. V posledním zápase zvítězil Tatran nad hráči polského týmu Sosnowiec 6:3.

Úvodní utkání druhého dne zahájili domácí hráči proti Tatranu Střešovice, kterému po velmi pohledném a bojovném zápase podlehli 2:3. I další zápas mezi Sosnowiecem a Mostem byl velmi vyrovnaný a až do konce napínavý. Stejně jako předchozí zápas skončil vítězstvím polského týmu o jednu branku 3:2. V dalších zápasech porazil Tatran Brno 5:0, Most Plzeň 5:2 a Sosnowiec po samostatných nájezdech Ostravu 5:4.

Oba dny se z pohledu pořadatele i hráčů jednotlivých týmů nesly v přátelské a sportovním duchu. Součástí tohoto kola bylo i vystoupení závodnic v gymnastickém aerobiku, které se všem moc líbilo a bylo příjemným překvapením pro všechny zúčastněné.

V neděli si přebrali ocenění také osobnosti z jednotlivých týmů, kteří se již dlouho dobu věnují paraflorbalu a jsou pro něj velkým přínosem. Zkrátka legendou!

  • Martin Kosinka z Tatranu Střešovice
  • Ondra Holík z Brna
  • Luki Gruner z Ostravy
  • Peťa Alina z Mostu
  • Pavel Lobodzinski z Polska
  • Martin Černý z Plzně

Velké poděkování patří pořadatelům, rozhodčím, sponzorům a všem fanouškům, kteří se podíleli na hladkém průběhu tohoto kola.

Rádi bychom poděkovali sponzorům a to jmenovitě Hyundai Motor Manufacturing Czech který v rámci grantového řízení Společně 2019 podpořil projekt „Florbal na kolečkách“ – poskytnuté finanční prostředky byly využity na občerstvení handicapovaných sportovců a pořadatelů ligového kola ČPEV v listopadu 2019 v Ostravě a také k zajištění propagace této sportovní akce.

Logo Hyundai Motor Manufacturing Czech
Hyundai Motor Manufacturing Czech

Dále Městu Ostrava, společnosti ALS CZECH REPUBLIC a firmě Poukar – české šperky s.r.o. za poskytnutí sponzorských darů pro osobnosti jednotlivých týmů.

Děkujeme

Lenka Chovancová

Ocenění hráči - osobnosti paraflorbalu
Ocenění hráči – osobnosti paraflorbalu
Vojta Zuchický na buly
Vojta Zuchický na buly