Spokojenost po domácím turnaji

Tým FBC ABAK Ostrava na domácí palubovce

Zhodnocení ligového kola v Ostravě

V prvním sobotním zápase jsme se střetli s celkem z Brna. Zápas začal z naší strany ve vlažném tempu a po čtyřech minutách jsme prohrávali 0:1. Až poté si naši hráči uvědomili, že jsou na své domácí palubovce, zvýšili tempo hry a zatlačili celek soupeře na jeho polovinu. Nakonec jsme díky kombinační hře vyhráli vysoko 9 : 1.

V druhém utkání jsme nastoupili proti Vikingům z Mostu, kteří nás prvních pět minut zatlačili, ale nic ze svého tlaku nevytěžili. Naopak my jsme se po vstřeleném gólu dostali do zápasu, vyrovnali hru a v polovině třetí třetiny jsme vedli 3 : 0. To to nás tak trochu ukolébalo a po chybách v obraně jsme si nechali dát dva góly. Závěr utkání měl dramatickou koncovku, kterou jsme zvládli a zápas dovedli do vítězného konce 3:2.

V neděli nás čekali dva soupeři, se kterými máme celkem „vyrovnanou“ bilanci. Jednou vyhrajeme my, pětkrát oni.

První nedělní soupeř Tatran Střešovice nám od prvních minut dělal problémy díky svému rychlejšímu pohybu, což mělo za následek inkasování dvou gólu v první třetině. Do dalších dvou třetin jsme promíchali postavení našich hráčů a hru jsme částečně vyrovnali. I tak jsme opět inkasovali a zápas nakonec prohráli 2:3.

Hráči našeho týmu v akci

V posledním zápase proti polskému týmu Sosnoviec jsme nastoupili poučení z předchozího zápasu o poznání lépe. Utkání se hrálo ve svižném tempu a muselo se divákům líbit. I když jsme hráli vyrovnaný zápas, stále jsme dotahovali jednogólové manko. Asi čtyři minuty před koncem utkání se nám podařilo utkání otočit v náš prospěch. Už jsme se viděli v šatnách s další výhrou, ale po obrovské chybě v obraně se soupeři jen pár vteřin před koncem podařilo vyrovnat a zápas skončil remízou 4:4.

Samostatné nájezdy jsme z přemíry snahy nezvládli a druhý bod a výhru si připsal soupeř z Polska.

Za trenéry můžu říci, že jsme s výkonem jak jednotlivých hráčů, tak s výkonem týmu spokojeni.