DRUHÉ KOLO ČESKÁ POŠTA PFL 2023/2024

Druhé kolo se uskutečnilo v Praze – Ruzyni. Čekaly nás tři zápasy s týmy Wikings Most, Meteor Plzeň a Tatran Střešovice. Doufali jsme v aspoň jedno tříbodové vítězství, abychom se v tabulce posunuli výše, ale to se nám bohužel nepovedlo.

Zápas s Wikingy z Mostu byl dlouho bezbrankový, góly začaly padat až ve třetí třetině utkání. Jako první jsem inkasovali my, ale vzápětí jsme hráli přesilovou hru a Mirku Večeřovi se podařilo vyrovnat a v samostatných nájezdech nám krásnou kličkou zajistil bod navíc.

Ve druhém zápase jsme doplatili na naši neproduktivitu a prohráli jsme 0:1. Hráčům Meteoru Plzeň vyšla jen jedna střela, z půlky hřiště, která odskokem zaplula nešťastně až za našeho gólmana. Smolný gól, který se ale počítá, nás připravil minimálně o bod za remízu. Bohužel, ale bez vstřeleného gólu se vyhrát nedá.

V posledním zápase byl Tatran Střešovice, vzhledem k postavení v tabulce, jasným favoritem. Od desáté minuty první třetiny také vedl, po střele Michala Vápenky, ale za necelou minutu bylo srovnáno! Gól vstřelila Eva Koloničná, asistence Mirek Večeřa. Dál to byl urputný boj, ve kterém měl Tatran navrch, ale přes naši obětavou obranu a skvělého brankáře Lukáše Grünnera gól i přes velké šance prostě neprotlačil. Bod ze zápasu s tímto silným soupeřem má pro nás cenu zlata. V nájezdech rozhodla až čtvrtá série, v níž Zdeněk Krupička zajistil Tatranu vítězství.

Z druhého kola jsme domů přivezli body tři. Málo. Potěšil zápas s Tatranem, mrzí zápas s Plzní, kde jsme soupeře výrazně přestříleli, ale bez gólového efektu. V neúplné tabulce jsme stále na šestém místě.

Akce je spolufinancována z rozpočtů statutárního města Ostrava a NSA.