Florbalový klub vozíčkářů FBC ABAK Ostrava hledá posily

Ilustr. foto: Dominik Drahonínský
Florbalový klub vozíčkářů FBC ABAK Ostrava založila Renáta Staňková s trenérem Petrem Koutným v roce 2005. Za desetileté působení se členy týmu stali jak studenti Střední školy prof. Z. Matějčka z Ostravy-Poruby, tak i sportovní nadšenci z Ostravy a okolí.
V roce 2008 vstoupil tým do oficiální vozíčkářské florbalové ligy. Za své působení jsme získali mnoho ocenění v rámci týmu i jednotlivců. Mezi nejcennější umístění patří dvojnásobné vítězství v lize florbalu vozíčkářů a vítězství v největším mezinárodním turnaji Prague Wheel Open.
 
Ostravský tým patří ke stálým účastníkům ligové soutěže. Rádi bychom do našeho kolektivu pozvali další sportovce, kteří se chtějí zapojit a vyzkoušet si, jaký je to pocit, když společně bojujeme o vítězství. Přivítáme všechny bez rozdílu věku či pohlaví, stačí jen mít sportovního ducha a chtít se zapojit do party, která drží při sobě v dobrém i zlém.
Trénujeme dvakrát týdně v tělocvičně školy prof. Matějčka, vždy v úterý a ve čtvrtek od 14.30 do 16 hodin. Pro nováčky můžeme zapůjčit florbalové vybavení včetně sportovního vozíku. Pokud máte zájem, kontaktujte vedoucí týmu Renátu Staňkovou na e-mailu renna@centrum.cz.

Hledáme i sponzory

Jako každý sportovní oddíl i my potřebujeme podporu. Hledáme sponzory – firmy i jednotlivce –, kteří by chtěli podpořit naše zapálení do hry. Odměnou pak budou nejen naše dobré výsledky, ale i logo na dresech, reklamní polepy kol či medializace na internetu.
Ligové kolo, které se konalo v Ostravě v polovině března ve sportovní hale Sareza (Ostrava-Přívoz), mělo vynikající sportovní atmosféru. Mnozí diváci zjistili, jak je florbal vozíčkářů dynamická a napínavá hra, plná ostrých soubojů, krásných gólů a nezapomenutelné atmosféry.
Další informace o našem týmu najdete na stránkách www.abak-vozickari-ostrava.cz a více informací o florbalu na vozíku na stránkách www.florbalvozickaru.cz.
Těšíme se nejen na nové hráčské přírůstky v naší partě, ale i na skvěle fandící diváky, kterých není nikdy dost a kteří nás ženou za vítězstvími!
Tým FBC ABAK Ostrava

Zdroj: článek a fotka převzaty s laskavým dovolením ze serveru www.vozka.org