Dorazte a budete zírat!

Zahájení utkání

Tímto sloganem zval pořadatel městského derby ve florbalu 1.SC Tempish Vítkovice své fanoušky na sobotní utkání 22.9.2018, které se konalo ve sportovní hale na ostravské Dubině. V rámci „třaskavého souboje“ městských rivalů FBC Ostrava a 1.SC Vítkovice byl v obou přestávkách program utkání doplněn o prezentaci našeho florbalového klubu FBC ABAK Ostrava. Představili jsme se fanouškům obou táborů a ukázali jim, že florbal se dá hrát i na vozíčku!
Dostalo se nám té cti, že jsme prvním vhazováním v utkání odstartovali mužské derby. Seznámení s florbalem vozíčkářů proběhlo v průběhu první přestávky s ukázkou zručnosti – slalomu na vozíčku a střelbou na branku. Druhá přestávka byla vyplněna exhibičním utkáním, ve kterém zástupci našeho týmu vyzvali děvčata z juniorského celku domácího týmu Vítkovic.
Děkujeme pořadatelům za spolupráci, komunikaci, přípravu a perfektní průběh samotné akce! Bylo fajn ukázat lidem, že se florbal dá hrát i na invalidním vozíčku! Přejeme hodně úspěchů v ligovém ročníku 2018/2019!