Páté ligové kolo v Kadani

Ligové utkání v Kadani
5. kolo ligy vozíčkářů – Kadaň; FOTO: FB Florbal Vozíčkářů

Po tří měsíční pauze nám v novém roce znovu započala ligová soutěž. Páté ligové kolo nás zavedlo až do daleké Kadaně. Po zkušenostech z Malmo jsme po zhruba šestihodinové jízdě dorazili na místo a ihned se připravovali na náš jediný sobotní zápas s SKV Praha, které bylo v té době na druhém místě dosavadní ligové soutěže. Očekávali jsme těžký zápas, kdy nás bude soupeř tlačit svou aktivní hrou kterou předvádí stabilně v celé soutěži. My jsme vsadili na taktiku, kterou jsme odzkoušeli na švédských hrách, tedy postavení „dva, dva, jedna“. SKV na tuto taktiku neznala odpověď a zaslouženě jsme po skvělém výkonu vyhráli 5:2, kdy do soupeřovy brány zavěsil i náš sváteční střelec Zdeněk Šnajdr. Po tomto zápase jsme se odebrali na ubytování.

V neděli nás čekaly již tři zápasy, a to s dosavadními mistry FBC Štíři České Budějovice, SKH METEOR Plzeň a domácími BMJ New Era. Na tyto zápasy se k nám přidala velká opora v podobě Rosti Pohlmanna. Bohužel ani tato velká posila nám nestačila na současné mistry a po vyrovnaném zápas jsme prohráli 2:0. Další zápasy jsme odehráli s papírově slabšími soupeři, kde jsme roli favorita zvládli na výbornou a po výhrách 1:4 s Plzní a 0:5 s Domácí New erou si z Kadaně odvážíme krásných 9 bodů.

V aktuální tabulce jsme prozatím obsadili krásné druhé místo, nutno ale říct, že třetí tým SKV ComAp Praha Team na nás ztrácí pouhý jeden bod a má 4 zápasy k dobru, stejný počet zápasu k dobru má i Tatran Střešovice, který na nás ztrácí pouhých 5 bodů. Na konci března nás čeká naše poslední ligové kolo v Praze. Zde budeme chtít uhrát všech 9 možných bodů abychom skončili v tabulce do 3. místa a měli tak lepší pozici do Play-off. K tomu nám ale budou muset pomoct i zápasy našeho rivala ze Střešovic.

florbal vozíčkářů
5. ligové kolo